Pojmová mapa anglických členov

Priatelia, predpokladám, že keď ste sa dostali až sem, máte už za sebou úvod do témy anglických členov. Ak nie, máme pre vás v zásobe video o ich všeobecnom použití a ich použití s miestnymi názvami, takže neváhajte si ich prehrať.

Ale mnohí mohli po pozretí týchto videí nadobudnúť pocit, že je toho veľa, alebo že je to komplikované. Nebojte sa, ono sa vám to tak zdá iba preto, že je to niečo nové, niečo čo v slovenčine nemáme. Na uľahčenie učenia a zapamätania tu však pre vás máme skvelú pomôcku a tou je pojmová mapa. V nej nájdete prehľadne zhrnutý obsah oboch videí a vďaka tomu si veľmi rýchlo viete pozrieť a vyhľadať, kedy je potrebné ktorý člen použiť. Skvele vám poslúži aj pri práci na vlastných cvičeniach, s ktorými sa určite stretnete vo vašej učebnici i pracovnom zošite.

Takže, nádych, výdych, zvládli sme spolu už aj náročnejšie veci a nejaké členy nás predsa nepoložia na lopatky. Veľa zdaru! Bye.