Členy v anglickom jazyku

Anglický jazyk
7. ročník ZŠ

Ak niekoho niečo naozaj straší pri učení sa angličtiny, sú to často členy. Prečo tomu tak je? Zrejme preto, lebo v slovenčine ich nemáme. To však neznamená, že sa ich nedokážeme naučiť, nedajbože by sme ich nemali vôbec používať. Člen v angličtine totiž bližšie určuje podstatné mená a to, čo v slovenčine často musíme dlho a zložito opisovať, dokážeme v angličtine vyjadriť ich jednoduchou zmenou.

Z minulých ročníkov angličtiny si iste pamätáte, že spomínaný člen môže byť určitý alebo neurčitý. A v tomto videu sa pozrieme na úvod o tom, kedy ktorý z nich vlastne použiť. Samozrejme, vždy si dáme aj nejaký slovenský príklad, aby sa nám to pamätalo ľahšie. Ale najjednoduchšou pomôckou nám stále zostáva ich samotný názov. Keď poviem neurčitý člen, chcem hovoriť o niečom neurčitom, o veciach, ktoré sú osobe s ktorou sa rozprávam pravdepodobne neznáme. A určitý člen? Určite ho použijem vtedy, keď si myslím, že druhá osoba určite vie, o čom jej rozprávam.

Problematika členov je však veľmi obsiahla a toto video je len takým úvodom k dlhej ceste, ktorá je ešte len pred vami. Takže veľa šťastia pri učení. Bye-bye.

Mohlo by vás zaujímať

Slovenský jazyk
Základná škola
Biológia
Základná škola
Slovenský jazyk
Základná škola