Členovia rodiny (interaktívne cvičenia)

Na tejto stránke nájdeš rozmanité cvičenia, v ktorých si môžeš precvičiť slová, ktoré sa spájajú s členmi rodiny. Vieš, ako po anglicky povedať mama, otec, sestra či brat? Určite si odpovedal áno. Ale vieš aj, ako sa po anglicky povie neter, synovec, švagriná, manžel, teta alebo ujo? Ak nevieš aspoň jedno slovíčko z vymenovaných, moje cvičenia sú práve pre teba! Ak aj všetky tieto slovíčka poznáš, tak si to poď pre istotu overiť na mojich cvičeniach. Ešte predtým si pozri video, v ktorom nájdeš všetko potrebné, čo potrebuješ vedieť o členoch rodiny a predstaví ti ich kamarátka Lucy.

Zaručujem ti pri cvičeniach veľa zábavy a ani nezbadáš, že sa vlastne niečo učíš.

Máš radšej vôňu papiera a nechceš sedieť za počítačom? V tom prípade tu mám pre teba aj tlačenú verziu niektorých cvičení.

Správne odpovede k materiálu Členovia rodiny cvičenia č. 1:

1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6C, 7A, 8B, 9C, 10A, 11D, 12B, 13C, 14A, 15A, 16A, 17A, 18C, 19A, 20D, 21B, 22A, 23B, 24B

Správne odpovede k materiálu Členovia rodiny cvičenia č. 2:

Across

18 sister-in-law

19 son

23 uncle

Verím, že sa ti cvičenia páčili. Ak mi chceš nechať odkaz alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na emailovú adresu: adrianap.no@gmail.com.

Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo!

GOOD BYE 🙂

Geometria