Výslovnosť slov cudzieho pôvodu

Slovenský jazyk
7. ročník ZŠ

Na to, aby si niečo vedel, nemusíš len sedieť v škole. Dozvedieť sa  niečo nové a zaujímavé môžeš i z dnešného videa. Aby si nebol len pasívny, tak sa zapoj do akcie  prostredníctvom interaktívneho kvízu alebo rozpumpuj mozgové závity pri riešení úloh.

Slová, ktoré pochádzajú z iných cudzích jazykov majú mimo odlišného pravopisu aj odlišnú výslovnosť. Ako správne vyslovovať slová cudzieho pôvodu ti pomôže pochopiť toto video.  

https://youtu.be/pyS4YfQ217g

Ak si niečo nestihol vo videu alebo uprednostňuješ radšej písaný text, mrkni sem do teórie:

Už vieš, že slová cudzieho pôvodu si zachovávajú svoju pôvodnú výslovnosť. Zisti, ako si na tom s pochopením teórie v kvíze:

https://view.genial.ly/623f4637f2692b0019008b2b/interactive-content-vyslovnost-slov-cudzieho-povodu

Kvíz si absolvoval, ale práve teraz ťa to začalo baviť? Tu je riešenie  – úlohy, ktoré budú výzvou pre tvoju bystrú myseľ a ak rád objavuješ, tak si sa vybral správnym smerom – sem sa:

Úlohy boli ľahučké? Áno?  Alebo si naopak ťažko makal, no stále netušíš, či si to robil  vlastne správne? Skontroluj si svoje riešenia so vzorovými odpoveďami.

Záver

Verím, že sa ti video i úlohy páčili. Ak mi chceš napísať alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na adresu, ktorú nájdeš v každom dokumente.


Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo! 🙂

Mohlo by vás zaujímať

Biológia
Základná škola
Slovenský jazyk
Základná škola
Biológia
Etická výchova
Pracovné vyučovanie
Vecné učenie
Výtvarná výchova
Špeciálna základná škola