Sacharidy

Pre učiteľov

Info o hre:

Hra obsahuje úlohy na tému Sacharidy.

Žiak sa stáva špiónom a plní misie, za ktoré získava čísla, ktoré zodpovedajú kľúču, ktorý potrebuje na otvorenie aktovky.

Odkaz na hru

Hru v samostatnom okne zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Úloha pre žiaka:

Napísať minimálne 2 činidlá, ktoré sa používajú na dôkaz sacharidov a popísať aj farebné zmeny, ktoré tieto dôkazy sprevádzajú. A zároveň napísať aj spätnú väzbu na hru.

Z praxe učiteľa:

Žiaci predpokladajú, že hra skončila na snímke, kde je názov „Mission complete!“, ale hra pokračuje kliknutím na kôš plný chlebov za týmto názvom.

Rada pre Vás i žiaka:

Kliknutím na kôš plný chlebov sa Vám zobrazí stránka https://www.youtube.com/watch?v=iR_sIzM6H34&feature=youtu.be, pozrite si video a môžete si robiť aj poznámky, aby ste správne odpovedali na zadanú úlohu.

Príklad zadania úlohy pre žiaka:

Tento týždeň som pre vás pripravila znova hru. Téma Sacharidy. Zabavte sa a precvičte mozgové závity.

Prosím, napíšte mi minimálne 2 činidlá, ktoré sa používajú na dôkaz sacharidov a popíšte aj farebné zmeny. Pomôcku nájdete v koši plnom chlebov. Samozrejme pridajte aj spätnú väzbu a prečítajte si aj hodnotenie.

Príklad hodnotiacich kritérií v Teams:

Hodnotiace kritéria pre Microsoft Teams vo formáte .csv si stiahnete na tomto odkaze.

Poznámka

Učitelia, hru si vopred vyskúšajte a ak by niečo nefungovalo, napíšte prosím mail na drobulova@gsa.sk. Niekedy sa môže stať, že hra sa nebude dať u žiaka spustiť. Môže to byť spôsobené nastavením počítača a webového prehliadača.