Pravopis slov cudzieho pôvodu

Slovenský jazyk
7. ročník ZŠ

Na to, aby si niečo vedel, nemusíš len sedieť v škole. Dozvedieť sa  niečo nové a zaujímavé môžeš i z dnešného videa. Aby si nebol len pasívny, tak sa zapoj do akcie  prostredníctvom interaktívneho kvízu alebo rozpumpuj mozgové závity pri riešení úloh.

Slová, ktoré pochádzajú z iných cudzích jazykov sa líšia nielen svojou výslovnosťou, ale aj pravopisom. Práve podrobnosti o tom, ako správne písať slová cudzieho pôvodu sa dozvieš v nasledujúcom videu.

Ak si niečo nestihol vo videu alebo uprednostňuješ radšej písaný text, mrkni sem do teórie:

Video máš za sebou, takže písanie slov cudzieho pôvodu by malo byť pre teba jednoduché. Prever si svoje vedomosti o pravopise slov cudzieho pôvodu  v kvíze:

Kvíz si absolvoval, ale práve teraz ťa to začalo baviť? Tu je riešenie  – úlohy, ktoré budú výzvou pre tvoju bystrú myseľ a ak rád objavuješ, tak si sa vybral správnym smerom – sem sa:

Úlohy boli ľahučké? Áno?  Alebo si naopak ťažko makal, no stále netušíš, či si to robil  vlastne správne? Skontroluj si svoje riešenia so vzorovými odpoveďami.

Záver

Verím, že sa ti video i úlohy páčili. Ak mi chceš napísať alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na adresu, ktorú nájdeš v každom dokumente.


Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo! 🙂

Mohlo by vás zaujímať

Etická výchova
Prevencia sociálno-patologických javov.
Výchova k manželstvu a rodičovstvu
Špeciálna základná škola
Slovenský jazyk
Základná škola
Slovenský jazyk
Základná škola