Práca s koncovkou -ing v čase past continuous

Je mi jasné, že po pozretí nášho úvodného videa o čase past continuous nemôžete spávať, keďže vám v hlave vŕta myšlienka o koncovke -ing. Ale nebojte sa, je tu pre vás prichystané ďalšie video a v ňom si posvietime práve na ňu.

Tí z vás, ktorí si stále pamätajú prácu s koncovkou -ed v čase past simple, sú za vodou, pretože väčšina toho platí aj pre koncovku -ing. Ale ani vy ostatní nemáte dôvod zúfať, pretože aj ak ste niečo zabudli, prejdeme si to opäť. Okrem štandardného pridávania koncovky -ing sa pozrieme aj na „pravidlá“ o nepísaní koncového -e, o zdvojovaní poslednej spoluhlásky a zakončení slovesa na -ie.

Aby ste si boli istí, že všetkému, čo súvisí s časom past continuous, naozaj rozumiete, uzavrieme video krátkym cvičením, kde sa môžete otestovať. Nech sa vám darí!

Pracovné vyučovanie
Výchova k manželstvu a rodičovstvu
Špeciálna základná škola