Pomnožné podstatné mená

Slovenský jazyk
7. ročník ZŠ

Na to, aby si niečo vedel, nemusíš len sedieť v škole. Dozvedieť sa  niečo nové a zaujímavé môžeš i z dnešného videa. Aby si nebol len pasívny, tak sa zapoj do akcie  prostredníctvom interaktívneho kvízu alebo rozpumpuj mozgové závity pri riešení úloh.

Rozmýšľal si niekedy nad tým, že v slovenčine existujú i slová, ktoré majú iba tvar množného čísla? Nasledujúce video ti o takých slovách povie viac.

Ak si niečo nestihol vo videu alebo uprednostňuješ radšej písaný text, mrkni sem do teórie:

Už vieš, aké sú to pomnožné podstatné mená? Vyskúšaj si, či ich dokážeš identifikovať medzi ostatnými podstatnými menami a nepopletieš sa pri tom. Nech sa páči – kvíz!

Kvíz si absolvoval, ale práve teraz ťa to začalo baviť? Tu je riešenie – úlohy, ktoré budú výzvou pre tvoju bystrú myseľ a ak rád objavuješ, tak si sa vybral správnym smerom – sem sa:

Úlohy boli ľahučké? Áno? Alebo si naopak ťažko makal, no stále netušíš či si to robil vlastne správne? Skontroluj si svoje riešenia so vzorovými odpoveďami.

Záver

Verím, že sa ti video i úlohy páčili. Ak mi chceš napísať alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na adresu, ktorú nájdeš v každom dokumente.


Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo! 🙂

Mohlo by vás zaujímať

Slovenský jazyk
Základná škola
Matematika
Základná škola
Psychológia
Stredná škola