Počúvaj inak I – Zatancuj mi 🕺💃🧣 na ľudovo 1

Hudobná výchova
3. ročník ZŠ
4. ročník ZŠ
5. ročník ZŠ
6. ročník ZŠ

Čierne oči – Nauč sa ich aj ty! 

Ako si vyrobiť či zohnať  🧣 tanečné stuhy 🧣, ale i to ako s nimi pracovať by sme už mali vedieť. Sľúbila som však, že si spolu zatancujeme a niečo sa pritom naučíme o hudobných…. hm o tom neskôr. Najskôr jednotlivé prvky a kroky k piesni Čierne oči. Aby sa vám však lepšie 💃🕺 tancovalo, skúste sa pieseň najskôr naučiť.  

Text k piesni nájdete v tomto PDF: 

Noty k piesni nájdete tu: 

Lepšie sa vám učí, ak pieseň aj počujete? Tak kliknite TU a nájdete nahrávku piesne. To je verzia, v ktorej je hudba aj text. 

Keď už pieseň budete vedieť, otestujte si, ako vám to ide v karaoke verzii – teda vo verzii, kde nebude spev, ale iba hudba. Inak povedané, kde nebudem spievať ja – iba vy. Link na podklad nájdete, ak kliknete TU.  

Prvky a zostava 

Už viete a chcete vedieť aké pohyby a kroky budeme používať v piesni Čierne oči? Tak si pozrite toto video: 

Prešli ste si všetky kroky? Ak áno, teraz si pesničku so 🧣🧣🧣 môžete spolu so mnou zatancovať celú. Stačí, ak si pustíte video nižšie. Verím, že vám to bude skvele spievať i tancovať! 

Forma… na pečeee-NIE! 

Bolo by načase povedať si prečo tancujeme s takýmito krásnymi stužkami. A vôbec – prečo sme začali tancovať, keď hovoríme o hudbe a nie o tanci? Viac o tom v ďalšom videjku: 

Vo videu spomínam nejaké písmenká a zápisy. Tento zápis môžete nájsť aj vo videu, no ak vám ušiel alebo ste si ho nezapamätali, môžete ho nájsť aj pri notách na fotke nižšie. 

Video pre učiteľov a rodičov  

Aj tento krát prikladám pár základných informácií pre učiteľov. Dozviete sa viac o téme alebo o súbore tém s názvom Zatancuj mi 🕺💃🧣  a o tom, aký má význam využívanie tanečných stúh na hodinách hudobnej výchovy. 

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali. 

Tancujte s radosťou! 

Vaša Niiika (KiNi.Nika) 

Mohlo by vás zaujímať

Chémia
Výtvarná výchova
Základná škola
Slovenský jazyk
Základná škola
Biológia
Základná škola