Soli 2

Chémia
Pre učiteľov
8. ročník ZŠ

Info o hre:

Hra obsahuje úlohy na tému Soli 2 (síran meďnatý, chlorid draselný, dusičnan draselný, uhličitan vápenatý, hydrogenuhličitan vápenatý).

Žiak plní misie, získava číselné indície a vďaka nim zadá správny číselný kód.

Odkaz na hru

Hru v samostatnom okne zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Úloha pre žiaka:

Odoslať printscreen obrazovky, na ktorej je odfotená kryštalizácia modrej skalice. A zároveň napísať aj spätnú väzbu na hru.

Z praxe učiteľa:

Žiaci predpokladajú, že hra skončila na snímke, kde je názov „Blahoželáme, dokončili ste všetky misie!“, ale hra pokračuje kliknutím na obálku.

Rada pre Vás i žiaka:

Kliknutím na obálku sa Vám zobrazí stránka http://www.chemickeprvky.cz, kliknite na meď (Cu), potom na prvkové videá a vyhľadajte zadané video (http://www.chemickeprvky.cz/prvek/cu/?videa).

Príklad zadania úlohy pre žiaka:

Na tento týždeň som vám pripravila pokračovanie témy Soli. Hra je tajomnejšia, náročnejšia, treba si všímať detaily a čítať s porozumením. Pomôžte si učebnicou. 

Vašou úlohou bude prejsť celú hru, otvoriť obálku, nájsť prvok Cu a v prvkových videách si pozrieť kryštalizáciu modrej skalice (dôležité je vedieť vzorec modrej skalice). 

Prosím, pošlite mi spätnú väzbu na hru a printscreen kryštalizácie modrej skalice.

Príklad hodnotiacich kritérií v Teams:

Hodnotiace kritéria pre Microsoft Teams vo formáte .csv si stiahnete na tomto odkaze.

Poznámka

Učitelia, hru si vopred vyskúšajte a ak by niečo nefungovalo, napíšte prosím mail na drobulova@gsa.sk. Niekedy sa môže stať, že hra sa nebude dať u žiaka spustiť. Môže to byť spôsobené nastavením počítača a webového prehliadača.

Mohlo by vás zaujímať