Slová podľa dobového výskytu

Slovenský jazyk
7. ročník ZŠ

Na to, aby si niečo vedel, nemusíš len sedieť v škole. Dozvedieť sa  niečo nové a zaujímavé môžeš i z dnešného videa. Aby si nebol len pasívny, tak sa zapoj do akcie  prostredníctvom interaktívneho kvízu alebo rozpumpuj mozgové závity pri riešení úloh.

Slová si rovnako ako ľudia žijú svojimi vlastnými životmi. Niektoré z nich sa narodia, dospejú, zostarnú, až sa nakoniec prestanú používať. Niektoré slová sú horúce novinky, iné sú s nami už stáročia, ale čo by ťa mohlo zaujímať, je toto videjko:  

Ak si niečo nestihol vo videu alebo uprednostňuješ radšej písaný text, mrkni sem do teórie:

Už vieš, že slová vznikajú, používajú sa a postupne sa niektoré z nich prestanú používať.  Prever si preto svoje vedomosti o slovách podľa dobového výskytu v kvíze:

Kvíz si absolvoval, ale práve teraz ťa to začalo baviť? Tu je riešenie  – úlohy, ktoré budú výzvou pre tvoju bystrú myseľ a ak rád objavuješ, tak si sa vybral správnym smerom – sem sa:

Úlohy boli ľahučké? Áno?  Alebo si naopak ťažko makal, no stále netušíš, či si to robil  vlastne správne? Skontroluj si svoje riešenia so vzorovými odpoveďami.

Záver

Verím, že sa ti video i úlohy páčili. Ak mi chceš napísať alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na adresu, ktorú nájdeš v každom dokumente.


Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo! 🙂

Mohlo by vás zaujímať

Chémia
Stredná škola
Psychológia
Stredná škola