Výnimočný učiteľ: Noémi Ráczová

Noémi Ráczová

Stredoškolská učiteľka odborných umeleckých predmetov a anglického jazyka na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach. Na škole iniciovala zavedenie inovatívnych odborných predmetov a spoluzakladala nový (na Slovensku jedinečný) inovatívny študijný odbor Digitálna maľba – koncept art. Vedie pedagogickú prax na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach pre študentov doplňujúceho pedagogického štúdia. Je aktívnou výtvarníčkou a ilustrátorkou. Ilustrovala množstvo kníh pre deti aj učebnice. Vystavuje na samostatných aj kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí. Je lektorkou vzdelávacích umeleckých kurzov pre dospelých na Slovensku aj v zahraničí už vyše 20 rokov. Vytvorila vzdelávací Youtube kanál v slovenskom jazyku zameraní na digitálnu maľbu. V roku 2018 v prvom ročníku súťaže Učiteľ Slovenska získala Cenu verejnosti a v rovnakom roku bola vybraná odbornou medzinárodnou porotou medzi 2 nominovaných učiteľov na cenu Výnimočný učiteľ odborného vzdelávania EÚ v rámci Európskeho týždňa odborných zručností. (ETOZ) V roku 2019 zastávala funkciu ambasádorky Slovenska pre ETOZ 2019. Spolu s manželom výtvarníkom, 18 ročnou dcérou Zsofiou, psom Oliverom a zajačicou Lejou žije v Košiciach.

Naučte sa, inšpirujte sa