Počúvaj inak I – Zatancuj mi 🕺💃🧣 na ľudovo 2

Hudobná výchova
3. ročník ZŠ
4. ročník ZŠ
5. ročník ZŠ
6. ročník ZŠ

Neviem, neviem – Nauč sa ju aj ty! 

Ako si vyrobiť či zohnať tanečné stuhy, ale i to ako s nimi pracovať by sme už mali vedieť. Sľúbila som však, že si spolu zatancujeme a niečo sa pritom naučíme o hudobných…. hm o tom neskôr. Najskôr jednotlivé prvky a kroky k piesni Neviem, neviem. Aby sa vám však lepšie 💃🕺 tancovalo, skúste sa pieseň najskôr naučiť.  

Text k piesni nájdete v tomto PDF: 

Noty k piesni nájdete tu: 

Lepšie sa vám učí, ak pieseň aj počujete? Tak kliknite TU a nájdete nahrávku piesne. To je verzia, v ktorej je hudba aj text. 

Keď už pieseň budete vedieť, otestujte si, ako vám to ide v karaoke verzii – teda vo verzii, kde nebude spev, ale iba hudba. Inak povedané, kde nebudem spievať ja – iba vy. Link na podklad nájdete, ak kliknete TU

Prvky a zostava 

Už viete a chcete vedieť aké pohyby a kroky budeme používať v piesni Neviem, neviem? Tak si pozrite toto video: 

Prešli ste si všetky kroky? Ak áno, teraz si pesničku môžete so 🧣🧣🧣  zatancovať so mnou zatancovať celú. Stačí, ak si pustíte video nižšie. Verím, že vám to bude skvele spievať i tancovať 💃🕺! 

Zas tá forma… 

Dúfam, že nehráte formu, ak tvrdíte, že už viete, čo je to hudobná 🎶 forma. V rýchlosti si to zopakujeme aj v nasledujúcom videu. Podstatnejšie však je, že v ňom okrem opakovania nájdete ešte aj novú výzvu. Akú? Pozrite si video a zistíte! 

Vo videu spomínam nejaké písmenká a zápisy. Tento zápis môžete nájsť aj vo videu, no ak vám ušiel alebo ste si ho nezapamätali, môžete ho nájsť pri notách na fotke nižšie. 

Video pre učiteľov a rodičov  

Aj tento krát prikladám pár základných informácií pre učiteľov. Dozviete sa viac o téme alebo o súbore tém s názvom Zatancuj mi 🕺💃🧣  a o tom, aký má význam využívanie tanečných stúh na hodinách hudobnej výchovy. 

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali. 

Tancujte s radosťou! 

Vaša Niiika (KiNi.Nika) 

Mohlo by vás zaujímať