Otravná teória I. – Ne-možná STUPNICA

Hudobná výchova

Otravná teória?!

Vždy ma všetci presviedčali, že učiť sa stupnicu a noty je to najhoršie, čo sa môžme v škole učiť. A ja som vždy tvrdila opak. Ono sa totiž aj tá otravná teória dá učiť ľahko, ak viete ako na to. A ešte to môže byť aj zábava! Neveríte? Tak si pozrite video, v ktorom sa spoločne naučíme stupnicu smerom nahor aj na dol. A keď budete skutočne šikovní, určite dokážete splniť aj „challenge“, ktorú spomeniem vo videu.

Učenie nebolí, učenie je sranda – fakt!

PS: Spôsob učenia sa, ktorý nájdete vo videu vám môže pomôcť nielen pri hudobnej, ale aj pri akomkoľvek inom predmete. Ak sa teda chcete učiť rýchlejšie a mať viac času na zábavu, pustite si toto krátke videjko aj hneď (ibaže by ste si ho nechceli pozrieť a chceli by ste sa učiť čo najdlhšie – v tom prípade kľudne scrolujte ďalej 😉

Určite ste vo videu postrehli, že vás čaká výzva. Hovorila som o osnove a notách, ku ktorým si dopíšete už len vlastné mnemotechnické pomôcky. Tak tu sú – odfotené :

No a ako by to bolo, keby sme zabudli na aktivitu,, v ktorej by sme si čo-to zopakovali… Tu ju nájdete:

Prezentácia pre učiteľov a rodičov

A pomôcka na záver – ak patríte k tým, ktorí deti sprevádzajú pri využívaní uvedených videí a materiálov, tu je pár informácií pre vás. V prezentácii nájdete návrh ako pracovať a videom, s výzvou i s aktivitou, ktorú možno riešiť virtuálne, a to online i offline, ale aj v tlačenej podobe.

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali .

Veľa zábavy a smiechu pri učení (sa) prajem!

Vaša Niiika (KiNi.Nika)