Dusíkaté deriváty

Chémia
Pre učiteľov
2. ročník SŠ

Info o hre:

Hra obsahuje úlohy na tému Dusíkaté deriváty.

Žiak sa stáva špiónom a plní misie, za ktoré získava čísla, ktoré zodpovedajú kľúču, ktorý potrebuje na otvorenie aktovky.

Odkaz na hru

Hru v samostatnom okne zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Úloha pre žiaka:

Odoslať printscreen obrazovky, na ktorej je odfotené horenie strelnej vaty (horenie nitrocelulózy, horenie strelnej bavlny). A zároveň napísať aj spätnú väzbu na hru.

Z praxe učiteľa:

Žiaci predpokladajú, že hra skončila na snímke, kde je názov „Mission complete!“, ale hra pokračuje kliknutím na pohyblivú periodickú tabuľku za týmto názvom.

Rada pre Vás i žiaka:

Kliknutím na pohyblivú periodickú sústavu prvkov sa Vám zobrazí stránka http://www.chemickeprvky.cz, kliknite na dusík (N), potom na prvkové videá a vyhľadajte zadané video (http://www.chemickeprvky.cz/prvek/n/?videa).

Príklad zadania úlohy pre žiaka:

Tak pokračujem aj dnes. Téma Dusíkaté deriváty. Pri riešení majte po ruke učebnicu. Prosím, pošlite mi printscreen obrazovky, na ktorej je odfotené horenie strelnej vaty (horenie strelnej bavlny). Všetko hľadajte v úlohe (pomôcka: prvkové videá dusíka). Samozrejme nezabudnite na spätnú väzbu.

Príklad hodnotiacich kritérií v Teams:

Hodnotiace kritéria pre Microsoft Teams vo formáte .csv si stiahnete na tomto odkaze.

Poznámka

Učitelia, hru si vopred vyskúšajte a ak by niečo nefungovalo, napíšte prosím mail na drobulova@gsa.sk. Niekedy sa môže stať, že hra sa nebude dať u žiaka spustiť. Môže to byť spôsobené nastavením počítača a webového prehliadača.

Mohlo by vás zaujímať

Anglický jazyk
Základná škola
Biológia
Základná škola
Biológia
Základná škola