Násobné číslovky

Slovenský jazyk
7. ročník ZŠ

Na to, aby si niečo vedel, nemusíš len sedieť v škole. Dozvedieť sa  niečo nové a zaujímavé môžeš i z dnešného videa. Aby si nebol len pasívny, tak sa zapoj do akcie  prostredníctvom interaktívneho kvízu alebo rozpumpuj mozgové závity pri riešení úloh.

Fascinujú ťa výkony niektorých ľudí? Majstrov sveta, ktorí dokážu svoje výsledky zopakovať  niekoľkokrát za sebou?  Mohol by si ich nasledovať a v živote niečo dosiahnuť. Zatiaľ sa aspoň raz pozri na nasledujúce video, aby si bol v obraze  a vedel aj o existencii násobných čísloviek.  

Ak si niečo nestihol vo videu alebo uprednostňuješ radšej písaný text, mrkni sem do teórie:

Raz, dva razy, no presne pätnásť ráz si prejdi správnou odpoveďou v kvíze:

Kvíz si absolvoval, ale práve teraz ťa to začalo baviť? Tu je riešenie  – úlohy, ktoré budú výzvou pre tvoju bystrú myseľ a ak rád objavuješ, tak si sa vybral správnym smerom – sem sa:

Úlohy boli ľahučké? Áno?  Alebo si naopak ťažko makal, no stále netušíš, či si to robil  vlastne správne? Skontroluj si svoje riešenia so vzorovými odpoveďami.

Záver

Verím, že sa ti video i úlohy páčili. Ak mi chceš napísať alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na adresu, ktorú nájdeš v každom dokumente.


Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo! 🙂

Mohlo by vás zaujímať

Slovenský jazyk
Základná škola
Geografia
Základná škola
Biológia
Základná škola