Kovy II.A skupiny

Pre učiteľov
2. ročník SŠ

Info o hre:

Kvíz obsahuje úlohy na tému Kovy II.A skupiny.

Žiak odpovedá na otázky a tým skladá puzzle.

Odkaz na hru

Hru v samostatnom okne zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Úloha pre žiaka:

Napísať: plameňová skúška, ktorého prvku je zachytená na obrázku (puzzle)? A zároveň napísať aj spätnú väzbu na hru.

Z praxe učiteľa:

Správna odpoveď je stroncium. A žiaci uvádzali aj vápnik. Farby sú podobné.

Rada pre Vás i žiaka:

Kliknutím na interaktívny bod na obrázku sa Vám zobrazí stránka http://www.chemickeprvky.cz. Prejdite si plameňové skúšky prvkov II.A skupiny a vyberte ten, ktorý sa najviac podobá 🙂

Príklad zadania úlohy pre žiaka:

Dnes som pre vás pripravila zaujímavý kvíz. Správne odpovedajte na otázky a na poslednej snímke nájdete otázku. Prosím, postupujte podľa pokynov a hodnotiacich kritérií. Samozrejme, že učebnica je skvelý pomocník.

Príklad hodnotiacich kritérií v Teams:

Hodnotiace kritéria pre Microsoft Teams vo formáte .csv si stiahnete na tomto odkaze.

Poznámka

Učitelia, hru si vopred vyskúšajte a ak by niečo nefungovalo, napíšte prosím mail na drobulova@gsa.sk. Niekedy sa môže stať, že hra sa nebude dať u žiaka spustiť. Môže to byť spôsobené nastavením počítača a webového prehliadača.