Všimli ste si niekedy, že v slove TVORivosť je základom slova slovíčko TVOR, teda niečo čo je živé, nejaké sTVORenie? Myslím, že nám takto niekto už pred tisíckami rokov, keď sa tvorili prvé pomenovania činností chcel naznačiť, že každý z nás je v hĺbke srdca TVORivý TVOR. Dnes si teda vyskúšame (a verím, že aj potvrdíme), že to tak naozaj je. Ak si myslíš opak, skôr, ako to povieš nahlas: vezmi si tie najjednoduchšie nástroje, aké poznáš (kľudne aj hrnce a varechy), pozri si prezentáciu a postupuj podľa krokov, ktoré sú v nej uvedené. A ktovie, nakoniec sa z teba možno stane skladateľ, pretože na zloženie skladby nám veľa krát stačí vedieť čo je to rytmus a dynamika…
„Rýchlovka“ pre učiteľov a rodičov
A pomôcka na záver – ak patríte k tým, ktorí deti sprevádzajú pri využívaní uvedených materiálov, tu je pár informácií pre vás. Vo videu nájdete návrh ako pracovať s prezentáciou, čo sa v jednotlivých prezentáciách dozviete a čo všetko budete pri ich využívaní na hodine či doma potrebovať.
Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (repa. Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať videá či fotografie k jednotlivým výzvam 😉
Milí žiaci a učitelia, dnes na Vás čaká niekoľko aktivít, pri ktorých si zopakujete to, čo sme sa doteraz naučili. Tieto aktivity je vhodné robiť v triede v malých skupinkách a žiakom určiť čas, koľko sa budú danej aktivite venovať. Pomôcky je vhodné si zalaminovať aby ste ich mohli využívať aj v budúcnosti.
Pri týchto aktivitách si žiaci zopakujú otázky What is it? Is it …? odpovede kladné a záporné, tvorbu jednoduchých viet a precvičia si aj slovnú zásobu.
Milí žiaci, dnes Vás čaká trošku iný materiál ako ste zvyknutí. Pripravila som si pre Vás hru na opakovanie a precvičenie toho, čo sme sa doteraz naučili. Hra obsahuje rôzne slovíčka a jednoduché otázky. K hre potrebujete hraciu kocku a figúrky. Doplňujúce pravidlá si môžete zvoliť aké chcete aby to bolo pre Vás ešte zaujímavejšie. Prajem veľa zábavy!
Milí žiaci, dnes na vás čaká téma predložky a miestnosti a veci v dome. Naučíme sa ako povedať čo sa nachádza v dome a kde sa to nachádza. Medzi základné predložky patria: ON, IN, UNDER (na, v, pod) Ak chceme povedať že napr. mačka sa nachádza pod stromom povieme to úplne jednoducho: The cat is under the tree. Samozrejme chceme vedieť sa aj opýtať. Where is the cat? (kde je mačka?)
V priloženom pracovnom liste nájdete množstvo aktivít na precvičenie, pobavenie a taktiež aj interaktívne hry. Verím, že zažijete kopec zábavy. 🙂
KVÍZ SO STÁVKOU
Najprv stavíš za koľko bodov chceš otázku zodpovedať a až potom klikáš na správnu odpoveď.
LIETADLO
Lietadlo naviguješ k správnej odpovedi.
OZNAČOVANIE OBRÁZKU
Na obrázku sú malé guličky, ku ktorým priradíš slovíčka, ktorú miestnosť alebo vec označujú
Spojenie mäkkých spoluhlások Ď, Ť, Ň, Ľ a samohlások E, I aj spojenie spoluhlások a dvojhlások – pravopis a výslovnosť mäkkých slabík, príklady slov s mäkkými slabikami