Rod pomnožných podstatných mien

Slovenský jazyk
7. ročník ZŠ

Na to, aby si niečo vedel, nemusíš len sedieť v škole. Dozvedieť sa  niečo nové a zaujímavé môžeš i z dnešného videa. Aby si nebol len pasívny, tak sa zapoj do akcie  prostredníctvom interaktívneho kvízu alebo rozpumpuj mozgové závity pri riešení úloh. 

Každé pomnožné podstatné meno má svoj gramatický rod. Nasledujúce video ti vysvetlí, ako sa rod určuje, v čom sa nemýliť a obsahuje i zopár fínt na rýchlejšie určovanie rodu podľa vzorov podstatných mien.

Ak si niečo nestihol vo videu alebo uprednostňuješ radšej písaný text, mrkni sem do teórie:

Už vieš, že všetky pomnožné podstatné mená majú svoj gramatický rod? Vyskúšaj si, či ho dokážeš správne určiť  a nepopletieš sa pri tom. Nech sa páči – kvíz!

Kvíz si absolvoval, ale práve teraz ťa to začalo baviť? Tu je riešenie  – úlohy, ktoré budú výzvou pre tvoju bystrú myseľ a ak rád objavuješ, tak si sa vybral správnym smerom – sem sa: 

Úlohy boli ľahučké? Áno?  Alebo si naopak ťažko makal, no stále netušíš, či si to robil  vlastne správne? Skontroluj si svoje riešenia so vzorovými odpoveďami.

Záver

Verím, že sa ti video i úlohy páčili. Ak mi chceš napísať alebo sa dozvedieť viac, napíš mi správu na adresu, ktorú nájdeš v každom dokumente. 


Teším sa na ďalšie spoločné dobrodružstvo! 🙂

Mohlo by vás zaujímať

Chémia
Výtvarná výchova
Základná škola
Fyzika
Stredná škola