Počúvaj inak II – Hraj a nekecaj!

Hudobná výchova
3. ročník ZŠ
4. ročník ZŠ
5. ročník ZŠ

Tak počúvať či hrať? 

Keď sa nad tým tak zamyslíte, myslím, že by veľa z vás (ak nie väčšina) zistila, že pri počúvaní hudby robí tisíc iných vecí. Napríklad hráte… hry?! Či? Pri tejto téme to budeme robiť tiež… tedaaa nie hrať hry, ale hrať na hudobných nástrojoch. Len preto, aby sme počúvali sústredenejšie. Že to nedáva logiku? Skúste si pozrieť nasledujúce video, po ňom sa “vrhnite” na ďalšie dve témy a zistíte, že hrať môže znamenať ešte sústredenejšie počúvať… 

Tak čo, myslíte, že to zvládnete? Tak šup-šup na ďalšiu tému z celku “Počúvaj hudbu II – Hraj a nekecaj!” 

Video pre učiteľov a rodičov  

Tento – nazvime to “tematický celok” – s názvom “Počúvaj hudbu II – Hraj a nekecaj!” je celkom efektívne objasnený v úvodnom videu pre deti. Predsa som však chcela zosumarizovať pár informácií a tipov aj pre vás, milí učitelia a rodičia. Nech sa páči, “rýchlovka pre učiteľov a rodičov”: 

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali. 

Nech sa vám dobre počúva! 

Vaša Niiika (KiNi.Nika) 

Mohlo by vás zaujímať

Geometria
Matematika
Základná škola
Chémia
Základná škola
Slovenský jazyk
Špeciálna základná škola