Počúvaj inak I – Zatancuj mi ➰🕺💃 Čajkovského 1 

Hudobná výchova
3. ročník ZŠ
4. ročník ZŠ
5. ročník ZŠ
6. ročník ZŠ

Luskáčik, ktorý nelúska, ale tancuje  

Poznáte príbeh o Luskáčikovi, ktorý sa premenil 🪄✨ na skutočného? Stalo sa to vo sne malého dievčatka tesne pred Vianocami 🎄. Tancujúci luskáčik ju previedol svetom mnohých zázrakov, napríklad aj krajinou tancujúcich kvetov. Tento príbeh vložil do svojho baletu Piotr Ijlič Čajkovskij, s ktorým si dnes zatancujeme Tanec kvetov 🌸🌸🌸. Tak poďme na to. Vezmite šatky ➰ ➰➰ (ktoré by ste už mali mať vyrobené alebo kúpené) a naučte sa základné prvky, ktoré nájdete v tomto videu: 

Celá zostava 

Pokiaľ ste sa už naučili všetky prvky a kroky, môžete si Tanec kvetov  🌸🌸🌸 zatancovať celý. Nezabudnite na zmenu hlasitosti (dynamiky) či rýchlosti (tempa), o ktorých hovorím v predošlom videu 😊  

Už to viete skvele? A už nechcete tancovať s videom? Tak kliknite TU, pustite si iba samotnú pieseň a tancujte bezo mňa.  

Video pre učiteľov a rodičov  

Na záver ešte prikladám video pre učiteľov a rodičov k téme alebo cyklu tém s názvom Zatancuj mi ➰🕺💃 . Nájdete v ňom informácie o tom ako pracovať s videami, ale aj vysvetlenie prečo by ste mali do vyučovania hudobnej výchovy zaradiť využívanie šatiek. 

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali. 

Tancujte s radosťou! 

Vaša Niiika (KiNi.Nika) 

 

Mohlo by vás zaujímať

Chémia
Stredná škola
Geometria
Matematika
Základná škola
Biológia
Etická výchova
Vecné učenie
Výchova k manželstvu a rodičovstvu
Špeciálna základná škola