Navigované cvičenie na „will“ a „going to“

Pochopiť používanie anglickej gramatiky je niekedy naozaj náročné. A ani vyjadrenie budúcnosti toho nie je žiadnou výnimkou. Nikdy preto nie je na škodu poriadne si to precvičiť. Mnohým z nás však nepomáhajú veľmi cvičenia, ktoré si máme urobiť sami a v závere len skontrolovať správne odpovede podľa kľúča. Prečo? Pretože si tieto odpovede nie vždy dokážeme odôvodniť. A tak vzniklo aj nasledujúce video. V ňom si základné rozdiely používania will a going to prejdeme spoločne a verím, že potom vám bude rovnaký spôsob práce nápomocný aj pri iných cvičeniach, s ktorými sa budete môcť stretnúť na vašej nekonečnej ceste osvojovania si tohto krásneho cudzieho jazyka.

Hoci je pointou analyzovaného cvičenia iba výber správnej možnosti z dvoch typov vyjadrovania budúcnosti, všímajte si aj spôsob, ako sa jednotlivé formy tvorili. Vďaka tomu bude prínos tohto videa ešte vyšší. Jeho obsah vychádza z poznatkov, ktoré sme spolu prešli v súvisiacich videách. Preto ak niečomu nebudete chápať, nezúfajte. Zapnite si ich opätovne a v problematických častiach zbystrite pozornosť. Keď sa potom vrátite k tomuto cvičeniu, nič vás už nebude môcť prekvapiť. Good luck!

Cvičenie vychádza z publikácie Project 3 Fourth Edition Workbook vydavateľstva Oxford

Základná škola, Stredná škola