Music matters – Ktorý blbec by sa učil pri hudbe? Úprimne? Napríklad ja.

Hudobná výchova
5. ročník ZŠ
6. ročník ZŠ
7. ročník ZŠ
8. ročník ZŠ

Hudba vraj lieči, ale aj pomáha… 

Neveríte? Pozrite si toto video a zistite, ako vám môže dokonale pomôcť pri učení. 

Napríklad tento… 

Pozreli ste si video👆? Ak nie, neblafujte✖️ a rýchlo si ho pozrite – má predsa len pár minút. A ak už ste úspešne za ním, teraz je čas presvedčiť sa, či naozaj funguje to, čo ste sa v ňom dozvedeli. Nájdite si teda niečo, čo sa potrebujete naučiť🤓📚, vytiahnite si zošity, knihy… jednoducho čokoľvek, čo k tomu potrebujete a pustite si hudbu, o ktorej sa hovorí vo videu🎥. Ak by ste nevedeli, kde takú zohnať, prikladám tu niekoľko linkov, ktoré môžete využiť👇.
Napríklad TENTO LINK.
Alebo TENTO.
Mohol by sa zísť aj TENTO.
Aj TOTO znie dobre.
A čo TOTO

Ak ste prešli všetky, môžete skúsiť aj ďalšie verzie, ktoré sú z trochu iného súdka… čo som nepovedala vo videu📽️ je, že aj hudba vo veľmi pomalom tempe (ako je tá baroková, ktorú som spomínala), môže mať na našu koncentráciu pozitívny vplyv. Tu je pár linkov aj na tento druh hudby:
Mne sa napríklad páči TÁTO skladba.
Ale aj TÁTO je veľmi pekná.
A TOTO by som počúvala donekonečna (a dokonca aj pozerala).
A čo tak hudba z TOHTO obdobia?
Podobnú nájdete aj v TOMTO playliste. 

Tak čo, ktorý link je podľa vás najlepší❤️? Alebo ste našli niečo ešte lepšie? Ak áno, napíšte mi na mail: napadynaucenie@gmail.com alebo DM na napadynaucenie na FB, Insta či TikTok-u a ja môžem vaše nápady zverejniť v ďalších podobných videách a článkoch. 

„Rýchlovka“ pre učiteľov a rodičov  

A pomôcka opäť na záver – ak patríte k tým, ktorí deti sprevádzajú pri využívaní uvedených videí a materiálov, tu je pár informácií pre vás. Vo videu nájdete návrh ako pracovať a videom a ako môže pomôcť dokonca aj vám 🙂 

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali. 

Nech sa vám dobre sústredí! 

Vaša Niiika (KiNi.Nika) 

Mohlo by vás zaujímať