Akej je to farby?

Anglický jazyk
3. ročník ZŠ

Milí žiaci, tentokrát sa naučíme farby. Základnou otázkou, ak sa chceme dozvedieť akej farby je nejaký predmet je „What colour is it?“. Na túto otázku odpovedáme úplne jednoducho „It is … „ 

Existuje ešte jedna možnosť opýtania sa a to v prípade ak sa chceme uistiť či je niečo danej farby. Napr. Is it …? odpovedáme kladne Yes, it is. Alebo záporne No, it isn’t

Poďme si to spoločne precvičiť v pracovnom liste a hrách pri ktorých sa istotne zabavíte. 

Hra bludisko

Hru spustíš v strede obrazovky kliknutím na „start“. Ak sa hra nezobrazuje správne, dá sa otvoriť v novom okne po kliknutí na tento odkaz. V spodnej časti obrazovky sa ti zobrazí obrázok farby a tvojou úlohou je dostať panáčika k správnemu pomenovaniu danej farby. Dávaj pozor aby ťa pri tom nechytili modrí duchovia.

Priraď správnu výslovnosť k správnemu obrázku

Na obrazovke sa ti zobrazia obrázky pasteliek a políčka s názvom audio a písmenko. Každé políčko audio si vypočuješ a správne priradíš k správnej pastelke. Vždy si vyslov všetky slová aj sám pre seba. Ak bude políčko svietiť na zeleno, priradil si to správne ak na červeno skús sa opraviť.  Ak sa hra nezobrazuje správne, dá sa otvoriť v novom okne po kliknutí na tento odkaz.

Neposlušné slovíčka

Hru spustíš klinutím na „start“. Zobrazí sa ti veta, v ktorej slovíčka nie sú na správnom mieste. Skús slová usporiadať do správneho poradia. Ak to urobíš správne, dostaneš za správnosť body. Ak sa hra nezobrazuje správne, dá sa otvoriť v novom okne po kliknutí na tento odkaz.

Mohlo by vás zaujímať

Geografia
Základná škola
Etická výchova
Hudobná výchova
Slovenský jazyk
Základná škola
Slovenský jazyk
Základná škola