Dejiny hudby I – Bacha Bach

Dejepis
Hudobná výchova
7. ročník ZŠ
8. ročník ZŠ

Bacha! 

Že na čo si máte dávať pozor? Možno na to, čo počúvate alebo ako počúvate… Že nechápete? Tak si pozrite nasledujúce video. Viac vám tento krát nebudem hovoriť ja. Tento krát radšej počúvajte Tea… 

Niekedy sú slová “počuť” a “počúvať” veľký rozdiel. Mnoho krát si myslíme, že stačí “počuť”, čo povedal ten vedľa nás. Potom však prichádza k mnohým nedorozumeniam a trapasom, však? A pritom by stačilo viac “počúvať”, teda vnímať ľudí, s ktorými sa rozprávame. Poďte si teraz overiť či ste skutočne dobre “počúvali” a vnímali, alebo či ste pri pozeraní videa hlavnú myšlienku “prepočuli”. Pozor, nebude to ľahké, budete sa musieť skutočne pohrať s písmenkami a so slovíčkami.  

Tu je jednoduchšia verzia hry (najmä pre mladších): 

A tu je trošku zložitejšia verzia pre starších a pre tých, ktorí sa chcú zabávať aspoň o trochu dlhšie: 

Prezentácia pre učiteľov a rodičov  

Bližšie info k téme a k videu, ale aj podrobnejšie vysvetlenie hry uvedenej vyššie nájdete v prezentácii, ktorá je určená učiteľom a rodičom, resp.  komukoľvek, kto deti sprevádza pri učení. Samozrejme, tie dospelé deti, ktoré by tu náhodou zavítali a rozhodli by sa zasmiať sa na videu a trochu si potrénovať svoje mozgové závity, si aj túto prezentáciu môžu prescrolovať samy😀 Prečo toľko rečí o “deťoch”, ktoré tu možno nikdy nezavítajú? Chcem vás tým trochu upútať, navnadiť a motivovať, aby ste úlohy k tejto téme skúsili najskôr vyriešiť vy sami – budete tak mať lepšiu predstavu o tom, ako veľmi ľahké či ťažké to bolo pre vás (prípadne pre vašich kolegov), ktorí už nejaké tie vedomosti o histórii či o hudbe (asi) máte. Omnoho ľahšie potom zvolíte náročnosť hry pre to-ktoré dieťa či pre tú-ktorú skupinu žiakov. A navyše to môže byť celkom zábava… Takže, ak ste už hru vyriešili, teraz si môžete pozrieť bližšie info k celej téme tu: 

Ak máte akékoľvek otázky či postrehy, môžete zanechať komentár tu či na YouTube alebo mi môžete napísať mail na: napadynaucenie@gmail.com, alebo správu na ktorúkoľvek zo sociálnych sietí s názvom napadynaucenie (resp.  Nápady na učenie), kde tiež môžete posielať fotky a videá so splnenými výzvami a úlohami, ale aj dôkazy o tom, ako usilovne a skvele ste doma alebo v škole jednotlivé témy zdolávali. 

DoPOČUTIA (a vlastne aj doVIDENIA)! 

Vaša Niiika (KiNi.Nika) 

Mohlo by vás zaujímať

Fyzika
Stredná škola
Geometria
Matematika
Základná škola
Psychológia
Stredná škola